Neil Gaiman

Neil Richard Gaiman

8,7
216 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Neil Gaiman

Gość ma bardzo ciekawe poglądy na temat współczesnej sztuki. Na dodatek jest bardzo wszechstronny, a takich wypada tylko cenić, jeśli robią to dobrze. Muszę się zapoznać z twórczością Gaimana.

Thommy

Zapoznaj się, a jakże. Książki tego pana są, jakby to powiedzieć.. są po prostu wspaniałe. Gaiman jest jednym z najbardziej utalentowanych współczesnych pisarzy. Ma wyrazisty styl, jego powieści są wciagające i zabawne.
Mnie osobiście najbardziej podobali się "Amerykańscy Bogowie", ale wszystkie inne tez są świetne :)

szuwarcia

Moim zdaniem książki aż tak wspaniale mu nie wychodzą. Za to komiksy... Gaiman zrobił z tego sztukę.

użytkownik usunięty
Gothi

Sandman. Zgadzam się absolutnie.

Acz Amerykańscy bogowie i Księga cmentarna - na pewno warte są polecenia.

Facet jest genialny , a amerykańscy bogowie to coś niesamowitego ;) oprócz tego polecam też gwiezdny pył

Violettelle

Koralina też była świetna.

użytkownik usunięty

Czy przypadkiem ten kadr nie pochodzi z "Sandmana" (chociaż było tam coś o "Death Script" - ale nie wiem czy to osobny tytuł czy tylko jakiś podpis)?:
http://scramblenetwork.files.wordpress.com/2007/06/sandman8.jpg

Może mi ktoś troszkę przybliżyć fabułę (ale bez spoilerów poproszę)? :)

użytkownik usunięty

pochodzi i owszem - tytuł części to The Sound of Her Wings - a opisy znajdziesz w sieci

użytkownik usunięty

Ok, dzięki.

Gothi

Z powieściami Gaimana jest ten problem, że czasami zamieniają się w zbiór opowiadań. Facet zdaje się czuć swobodniej w krótkich formach, anegdocie. Na przykład to, co osłabia 'Amerykańskich bogów', czyli zbiór luźnych dygresji dziwnej treści, mogłoby być zaletą, gdyby przerobić to na opowiadanie właśnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones